Komentarze

Strategia blogowania... dla maksymalizacji zysków

Autor: edgarek | Kategorie: Założenia i strategie
Tagi: jak pisać na własnym blogu, najlepsze metody blogowania, sposoby zarabiania na blogu
17. października 2008 16:04:00

Rozpoczynając blogowanie w celach zarobkowych powinieneś ustalić przede wszystkim strategię. Istnieje wiele różnych metod zarabiania na własnym blogu, w zależności od wyboru jednej z nich powinieneś skupić się na istotnych elementach, które przy danej metodzie zarabiania mogą decydować o sukcesie.

Czuję się nieco zakłopotany, bo chcąc napisać o strategiach powinienem najpierw napisać o różnych sposobach zarobkowania, z drugiej zaś strony najważniejsza jest strategia i bez niej trudno jest wybrać najlepszy dla siebie sposób blogowania.
Niech więc ten artykuł będzie wstępem do kolejnego wpisu. Dopiero łącznie z kolejnym artykułem da Ci pełną możliwość poznania zagadnienia. Z drugiej strony wspominał będę o tych rzeczach, które szczegółowo omówię w przyszłości. No ale nie przedłużam, do dzieła. Może jakoś to wyjdzie :)

Napomknąłem już wyżej, że istnieje wiele różnych sposobów aby uczynić z bloga narzędzie do generowania dochodu. Dla każdego z nich inne czynniki podczas prowadzenia bloga są ważne.

Darowizny i dotacje. W Polsce mało popularne, na zachodzie zaś bardzo powszechne. Czytelnik może przekazać Ci dowolną sumę pieniężną w podziękowaniu za przydatną dla niego treść. Jest to sposób zarabiania dla osób wyjątkowo ambitnych, znających doskonale tematy, które poruszają na blogu. Z pewnością nie przejdzie tutaj odtwórcze pisanie bloga, doskonale zaś sprawdzę się autorskie teksty pisane w oparciu o własną wiedzę i doświadczenia.

Jeśli chcesz zarabiać w programach partnerskich PPS najważniejsze jest zaufanie, sam zaś blog służyć ma przedsprzedaży. W takiej sytuacji skupić należałoby się na merytorycznych, wartościowych treściach, pozwalających podjąć DOBRĄ decyzję Twojemu czytelnikowi. Dobrą dla czytelnika, nie zawsze dla Ciebie. Wspominam o tym dlatego, że często blogerzy promujący produkty w programach partnerskich na siłę starają się wcisnąć towar osobom odwiedzającym blog. Jest to duży błąd - zawiedziona osoba straci zaufanie, a Ty nie będziesz miał możliwości zarobić dzięki tej osobie. Utraciwszy zaufanie więcej nie kupi nic z Twojego polecenia.

Reklamy, banery i programy partnerskie typu PPC. Tutaj zarobisz nawet wtedy, jeśli osoba nic nie kupi. Płatność otrzymujesz za samo kliknięcie. Ważnym jest więc aby jak najwięcej osób taką reklamę zobaczyło i kliknęło. Nie koniecznie trzeba skupiać się na budowaniu zaufania. Zdecydowanie skuteczniejsze jest często publikowanie różnorodnych treści i szeroka promocja w Internecie, szczególnie w wyszukiwarkach. Pamiętaj, że nie znaczy to wcale, że teksty nie powinny być ciekawe. Wręcz przeciwnie: czytelnik powinien czuć potrzebę odwiedzenia więcej podstron. Wtedy bowiem zobaczy więcej reklam i istnieje większa szansa, że w którąś z nich kliknie.

Na blogu sprzedawać można także linki pozycjonujące. Jest to najmniej wymagająca forma blogowania. W zasadzie jedynym czytelnikiem bloga pozostaje wyszukiwarkach. Jednak i w tym przypadku zadbać należy o unikalną treść, tak by pozyskać duże zaufanie wyszukiwarek. Duże znaczenie mają tutaj PageRank (o tym co to jest będzie kiedy indziej) oraz duża ilość zaindeksowanych przez wyszukiwarkę wpisów. Ma tutaj kolosalne znaczenie umiejętność pozycjonowania stron WWW.


Podsumowując, opracowując strategię i później dobierając odpowiednie narzędzie musisz odpowiedzieć sobie na pytania:

- czy na tematy, o których chcesz pisać dobrze się znasz i możesz pisać naprawdę wartościowe teksty
- czy na tematy, o których chcesz pisać masz wiele do powiedzenia
- czy jesteś w stanie skutecznie promować swojego bloga w Google aby uzyskać wysoki PR

Uzyskawszy odpowiedź na powyższe pytania możesz przyjąć odpowiednią, najlepszą dla siebie strategię.

Brak komentarzy